Sezóna 2017/18
Nejbližší domácí utkání
4.10. - 17:30 hod.
KP BRNO : Slovanka MB
EuroCup: KP Brno - Wasserburg, 12.10. - 18:00 hod.
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Central Europe Women League - CEWL ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu
Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
SPPRAPA s.r.o. konzervárna BZENECRC TRADINGInženýrské stavby BrnoFIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.Autosklo RogerJerseyiNSTAEKONMilan TřískaInkosporHliněnskýKAP CZMattoniSportareál DružstevníRádio BEATKiss Hády
Jihomoravský kraj
MoltenNeopharmaKrematorium zvířat BrnoOFTAL oční klinikaadmitTiproSmartLifeTSBHondaDIVERSEHsportH BOOKDOKTOR FONEVinotéka GongBasket - obchodInca CollagenAtlas-mediaIDENOAltair letenky3S.CZBrněnský DeníkJUMPPARKODM 2017

Výpadek ve třetí čtvrtině

V mnohem poklidnější atmosféře než byla na Final 4 ČP se uskutečnila dohrávka 14. kola ŽBL KP - USK (60:104). Favorit z Prahy přesvědčil o svých kvalitách a potvrdil tuzemskou dominanci. Už v neděli cestuje celek USK do Orenburgu, kde začíná čtvrtfinalová série Euroligy. 


V hale Vodova vzdorovaly domácí basketbalistky do 15. min. (26:31), potom jim po náročném programu začaly docházet síly. Trenérka Hejková přivezla na Moravu kompletní hvězdný kádr, diváci byli před ME zvědaví zejména na naše reprezentantky včetně čerstvé Ćešky Kii Vaughn. Nejvíce se dařilo Hanušové.


Brněnský kouč Marian Svoboda dal příležitost všem jedenácti hráčkám. "Těžký úkol po náročném víkendu se podařilo zvládnout. Snažíme se šetřit síly,s výjimkou třetí čtvrtiny jsme čelili převaze kompletního kádru USK dobře. Nyní myslíme na sobotu, je třeba obstát proti Ostravě a pojistit si třetí místo." V kompletní tabulce ŽBL je družstvo KP totiž třetí!


Natália Hejková, trenérka USK, v Brně už dumala nad dalekou cestu do Ruska. "S první čtvrtinou utkání jsem nebyla spokojená, dále už náš výkon odpovídal tomu, že ladíme formu na rozhodující fázi Euroligy." 


KP Brno - USK Praha 60:104 (15:24, 37:50, 41:78)


Body: Satoranská 14, Madden 8, Solopova a Pecková 7, Kopecká a Sládková 6, Beránková a Remenárová 4, Moussa a Jandová 2 - Hanušová a Petrovič 19, Steinberga 14, fauly: 19:19, TH: 14/14:15/14, trojky: 4:10, 300 diváků, rozhodčí Holubek, Zatloukal.

Výpadek ve třetí čtvrtině