Sezóna 2017/18
Nejbližší domácí utkání
4.10. - 17:30 hod.
KP BRNO : Slovanka MB
EuroCup: KP Brno - Wasserburg, 12.10. - 18:00 hod.
ŽBL - Ženská basketbalová liga ČP Nilfisk FIBA Europe - oficiální stránky Evropské basketbalové federace Central Europe Women League - CEWL ČBF - Česká basketbalová federace ČBFJM - Česká basketbalová federace Jižní Moravy Hrajeme spolu
Brno
Činnost klubu finančně podporuje
statutární město Brno
SPPRAPA s.r.o. konzervárna BZENECRC TRADINGInženýrské stavby BrnoFIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.Autosklo RogerJerseyiNSTAEKONMilan TřískaInkosporHliněnskýKAP CZMattoniSportareál DružstevníRádio BEATKiss Hády
Jihomoravský kraj
MoltenNeopharmaKrematorium zvířat BrnoOFTAL oční klinikaadmitTiproSmartLifeTSBHondaDIVERSEHsportH BOOKDOKTOR FONEVinotéka GongBasket - obchodInca CollagenAtlas-mediaIDENOAltair letenky3S.CZBrněnský DeníkJUMPPARKODM 2017

Přepsané klubové dějiny!

Dlouhé čekání je u konce! Po 57 letech od založení královopolského oddílu získaly basketbalistky KP Brno první zlaté medaile v předlouhých dějinách klubu. Nepovedlo se to ani ve veleúspěšných šedesátých až devadesátých letech generacím vynikajících hráček kolem Olgy Kyzlinkové, Pavly Davidové, či Martiny Greplové, ani v nedávné éře oblíbeného VALOSUNu. Zkrátka samá druhá a třetí místa a slzy v očích z prohraných finálových bitev...


Až datum 12. března 2017 se nesmazatelně zapíše do oddílové kroniky jako první triumf zeleno-bílých barev! O to víc těší, že k němu došlo na mezinárodním kolbišti a před vlastními fanoušky v domácí hale. Zlatým písmem budou už navždy uvedeny hráčky:


Reem Moussa, Veronika Remenárová, Eva Kopecká (královopolská odchovankyně navíc získala i cenu MVP), Andrea Sládková, Karolína Jandová, Monika Satoranská, Marina Solopova (zažazena do all star), Tereza Pecková, kapitánka Sarah Beránková, Tereza Lančová a Stephanie Madden (ale i na soupisce připravené mladé naděje Alžběta a Magdalena Heroschovy).


Realizační tým pracoval ve složení: Marian Svoboda (hlavní trenér), Richard Adamík (kondiční trenér), Zuzana Kubínová (video asistentka), Ivana Večeřová (trenérka pivotů), Eliška Vejrostová (fyzioterapeutka), Bronislav Hnilička (lékař), Jaroslav Michálek (vedoucí družstva) a Richard Foltýn (manažer týmu).


"Šestileté úsilí, ve kterém dýchám pro tento klub, je oceněno zlatým triumfem, prvním v historii oddílu... Moje velké poděkování si samozřejmě zaslouží trenér Marian Svoboda i celý realizační tým, oddíloví spolupracovníci v čele s Jardou Michálkem, kluboví partneři, ale hlavně samotné hráčky.


Nový tým se netvořil lehce, vzhledem k různým okolnostem bylo potřeba doplnit naše brněnské basketbalistky o další tuzemské i zahraniční hráčky. Povedlo se to skvěle - jak po sportovní, tak i charakterové stránce. Došlo k určitému propojení hráček mezi sebou s pozitivní energií a brněnským srdcem.


Jsem spokojený s průběhem celého Final Four i s letošní sezónou, která navíc stále nekončí, ale zároveň mi k úplné dokonalosti něco chybí. A to je pohled do některých mládežnických kategorií a snaha o negativní šumy... - mládež a ženy jsou spojené nádoby a snažím se to řešit," nejprve poděkoval a poté podotknul předseda KP Richard Foltýn.

Přepsané klubové dějiny!Přepsané klubové dějiny!Přepsané klubové dějiny!Přepsané klubové dějiny!Přepsané klubové dějiny!